Świadomość tego jest coraz bardziej popularna, dlatego rozwijanie kompetencji interpersonalnych poprzez czytanie poradników, uczestnictwo w warsztatach oraz treningi z coachem to nie tylko moda, ale również konieczność.
Celem jest unikanie błędów, które stanowią poważną przeszkodę w osiąganiu sukcesów, celów i w rozwoju kariery.
Pamiętajmy jednak, że nawet zrobienie tzw. dobrego pierwszego wrażenia nie działa "na zawsze". Pracując miedzy ludźmi i ludźmi cały czas powinniśmy dokładać wielu starań aby pozytywnie oddziaływać na nasze otoczenie.
Jak wiemy wiele nieporozumień w relacjach interpersonalnych jest wynikiem złej komunikacji. Niewłaściwe odczytanie intencji z jednej strony, zawoalowane oczekiwania z drugiej to trudności, których doświadcza niemal każdy z nas w codziennych rozmowach.
W sferze zawodowej bardzo ważna jest efektywna komunikacja - można o niej mówić wówczas, kiedy zachowane są priorytety jest treści wypowiedzi ( cele, konkrety, oceny, propozycje, ustalenia na przyszłość) i jest ona w rozmowie zrozumiała i akceptowana zgodnie z intencjami nadawcy przekazu.
Relacje zależą także od coraz większej ilości czynników pozawerbalnych.
Bez wątpienia liczy się:
- postawa,
- sposób bycia,
- ubiór,
- dodatki do ubioru.
Chociaż może to wydawać się niewiarygodne warto wiedzieć, że niezwykle istotnym czynnikiem jest zapach.
Trzeba tu otwarcie powiedzieć, że dziś w biznesie znakomita większość mężczyzn i kobiet trzyma tu wysokie standardy.
W tej sytuacji pojawia się pytanie:
jak się wyróżnić ? ...
i wybić w grupie pracowników lub tłumie sprzedawców, agentów, konsultantów, ankieterów itp ?
Otóż takie dodatkowe wyróżnienie dają feromony. Organizm ludzki wydziela je w sposób naturalny jako narzędzie skutecznego wpływu na podświadomość drugiego człowieka.
Porażki w tym względzie mogą świadczyć o nikłym wydzielaniu tych naturalnych substancji chemicznych, więc całkowicie zasadne jest sięgnięcie po feromony syntetyczne.
Działają one tak samo jak naturalne i wdychane przez rozmówcę trafiają do jego podwzgórza mózgu i przyczyniają się do powstawania pozytywnych emocji.
Nie gwarantuje to oczywiści natychmiastowego sukcesu, ale zdecydowanie pomagają umiejętnie stosowanym technikom sprzedaży, negocjacji w życiu zawodowym a nawet w błyskotliwym flirtowaniu w życiu prywatnym.
Badania naukowe potwierdzają, że osoby używające feromonów są odbierani lepiej, wzbudzają większe zaufanie i zainteresowanie oż o ponad 22 %.
Kadra kierownicza stosuje feromony częściej niż nam się wydaje i oczywiście robi to w tajemnicy przed innymi. To wyjaśnia być może wręcz oszałamiająco szybkie ścieżki kariery w korporacjach lub niewiarygodne wyniki sprzedaży niektórych przedstawicieli handlowych.
Czy nie mamy w swoim kręgu osób, którym wszystko wyraźnie jakoś łatwiej przychodzi ?
Nie ma nawet co ukrywać, że zdarza nam się im zazdrościć !
Może więc czas wziąć ten temat "za rogi" i przekonać się, jak to zadziała w naszym przypadku.
Oczywiści należy starać się co najmniej tak samo mocno jak dotychczas, aby przekonać o ile lepszy będzie skutek z tym alchemicznym wspomaganiem.
Przeczytaj także informacje Feromony w pracy.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz